[email protected]


Logo
Bli medlem
Turn

Maierløpet 2025

Forfatter: Erik Stangeland

15. desember 2025

Forside
Hurtigløp
News article image

Maierløpet 2025 fint gjennomført.

Det 24. Maierløpet ble arrangert på Maier Arena nå på søndag. 

Det åpnet med litt regn og vind og mye vann på isen, men etterhvert som det sluttet å regne, og banemannskapene fikk behandlet isen, forsvant det meste av vannet, og også vinden avtok etterhvert som stevnet skred fram. Isen var fortsatt ganske trå, men forholdene ble etterhvert relativt brukbare.

Custom image

TT stilte med 18 løpere og rekrutter, mens de andre av de 44 løperne som stilte til start kom fra følgende klubber:

Sandefjord Skøiteklub, Snøgg Notodden Skøyter, Kongsberg IF, Asker Skøyteklubb, Båstad IL og Geithus IL.

Flere av rekruttene har akkurat avsluttet TT's skøyteskole og gikk sine første ordentlige løp denne helgen, noe som virket å gi mersmak.

Ellers var det flere gode prestasjoner, selv om forholdene altså ikke var de aller beste.

Blant TT-løperne kan nevnes Nikolas Johannessen som vant 500m i gjesteklassen på 43,15 mens Martinus Haldorsen Sømme vant 1500m på tiden 2.13,29 også det i gjesteklassen.

Maierskøyta til Båstad IL

Custom image

Kampen om vandretrofeet "Maierskøyta" sto mellom TT's egen Josefine Haldorsen Sømme i klasse junior C og Ameija Barzdaite, Båstad IL som gikk i 12-årsklassen. Her trakk Båstadjenta til slutt det lengste strået med bestetid både på 500m og 1 500m på hhv 49,17 og 2.39,14. Josefine var ikke langt bak, og fikk tidene 50,16 og 2.39,93.

TT Hurtigløp vil som vanlig takke både løpere, støtteapparat og alle frivillige som gjorde dette til en fin dag og sosial happening.

Custom image

Vikingløpet

Vi ser fram til vårt neste større arrangement som er Vikingløpet, og som går av stabelen på Maier Arena 24. og25. januar 2026.

Dette er Norges største utendørs skøytestevne med mellom 150 og 200 deltakere fra klassene rekrutt t.o.m. klasse 16 år.

Løpet er også uttak til Vikingrace som går i Heerenveen i begynnelsen av mars.

Forsidebilde: Stolte rekrutter på seierspallen med sine velfortjente premier